Hlavní obsah
Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: Tamas Kaszas, Reuters

Maďarsko bude občanům garantovat pracovní místo, slíbil Orbán

Pokud nezaměstnaný Maďar nedostane ani po třech měsících na úřadu práce nabídku zaměstnání, poskytne mu ji stát. „Kolik pracovních míst virus zničí, tolik pracovních míst vytvoříme,“ přislíbil v pondělí v odpovědi na otázku poslanců maďarský premiér Viktor Orbán.

Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: Tamas Kaszas, Reuters
Maďarsko bude občanům garantovat pracovní místo, slíbil Orbán

Poslanec za opoziční stranu Politika může být jiná László Keresztes se předsedy vlády ptal, zda vláda uvažuje o prodloužení vyplácení dávek v nezaměstnanosti.

„Když po třech měsících skončí vyplácení dávek v nezaměstnanosti, nebude v Maďarsku člověk, který by nedostal nabídku k práci od zaměstnavatele nebo od státu,“ reagoval Orbán podle webu index.hu.

Poslanec opoziční strany Jobbik Péter Jakab vyčetl předsedovi vlády, že za měsíc a půl přišlo v Maďarsku o práci 51 tisíc lidí a dalších 100 tisíc pracovních míst je v ohrožení.

Členové premiérovy rodiny a jeho známí přitom podle Jakaba nadále bohatnou a mimořádným zdaněním jejich příjmů by se podařilo zachránit řadu pracovních míst. „Teď nemáte být solidární s členy své rodiny a kamarády, ale s národem,“ řekl premiérovi opoziční poslanec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků