Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Maďarský námořník, kterého 21. října společně s dalšími pěti muži unesli piráti u břehů Nigérie, je na svobodě. Agentura MTI oznámila, že námořníka přivezli do Maďarska příslušníci protiteroristického komanda TEK.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Maďarský námořník unesený piráty je na svobodě

Okolnosti jeho vysvobození nebyly oznámeny, ale podle MTI na jeho záchraně pracovala uplynulé týdny maďarská diplomacie a TEK společně s mezinárodními partnerskými organizacemi. „Vzhledem k okolnostem je v dobrém zdravotním stavu. Už je spolu s rodinou,“ řekl ředitel TEK János Hajdu ve veřejnoprávní televizi M1.

Z německé kontejnerové lodě unesli piráti kromě maďarského námořníka také jednoho občana Ukrajiny a čtyři Filipínce. Ředitel TEK uvedl, že unesené námořníky zadržovali piráti na území Nigérie. „Únosci jim neublížili, ale nebyl to zrovna pionýrský tábor,“ dodal Hajdu.

Německou kontejnerovou loď přepadli piráti na gumových motorových člunech. Z 18členné posádky unesli šest mužů. Všechny se podařilo osvobodit, ale pachatelé jsou zatím na útěku. Okolnosti osvobození zbylé pětice námořníků Hajdu nesdělil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků