Hlavní obsah
Bojovníci Islámského státu v Rakce Foto: Stringer, Reuters

Maďarsko zadrželo dva Francouze, kteří chtěli bojovat za Islámský stát

Maďarské Protiteroristické ústředí (TEK) zadrželo vloni v prosinci u jihomaďarské obce Kelebia dva mladé Francouze, kteří se chtěli přidat k Islámskému státu. Ve čtvrtek to pro televizi TV 2 řekl ředitel TEK János Hajdu.

Bojovníci Islámského státu v Rakce Foto: Stringer, Reuters
Maďarsko zadrželo dva Francouze, kteří chtěli bojovat za Islámský stát

„Měli jsme informace o jejich pohybu, zadrželi jsme je a následně předali francouzským úřadům,“ uvedl Hajdu. Dva mladé Francouze vysadili z vlaku, který směřoval do Srbska.

Hajdu potvrdil, že Maďarsko a Rumunsko jsou země, přes které se snaží občané západní Evropy dostat do oblastí ovládaných Islámským státem. „Na místě pak většinou absolvují výcvik,“ dodal Hajdu.

Loni v listopadu například maďarské orgány zadržely na stejném místě 16letou dívku z Nizozemska, která se rovněž chtěla přidat k Islámskému státu. Pracovníci TEK odevzdali dívku nizozemským úřadům. Tajné služby věděly, že dívka často navštěvuje náborové stránky radikálních islamistů, proto byl její pohyb monitorovaný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků