Hlavní obsah
Od zítra minulostí budou i obnovené kontroly na rakousko-maďarské hranici. Foto: MTI

Maďarsko otvírá hranice pro Čechy, Rakušany a Slováky

Po Rakousku a Slovensku otvírá své hranice pro Čechy také Maďarsko. Ve čtvrtek večer to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Od zítra minulostí budou i obnovené kontroly na rakousko-maďarské hranici. Foto: MTI
Maďarsko otvírá hranice pro Čechy, Rakušany a Slováky

Češi, Slováci, Rakušané a Maďaři mohou od pátku bez omezení cestovat na území těchto zemí. Zrušení kontrol pro občany těchto zemí oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

„Je to výsledek nespočet telefonických jednání s kolegy z těchto zemí, které jsme absolvovali v uplynulých dnech. Nakonec se nám povedlo dohodnout všechny technické otázky a od pátku ráno mohou občané Maďarska, Česka, Rakouska a Slovenska bez omezení cestovat na území těchto zemí,“ napsal ministr na sociální síti.

„To znamená, že od pátku nebude potřebný negativní test na koronavirus, nehrozí karanténa a ruší se rovněž dosavadní omezení na 48 hodin,“ dodal Szijjártó s tím, že omezení přestanou platit zřejmě od osmé ranní.

Své hranice už kromě Polska otevřely všechny sousední země Česka. Češi tak bez omezení můžou do Německa, Rakouska a i na Slovensko. Zrušení kontrol pro občany těchto států plus Maďary se chystá vláda přijmout v pátek na ranním jednání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků