Hlavní obsah
 

Maďarsko nepustilo do země dva vlaky plné migrantů

Maďarská železniční společnost MÁV nepustila v neděli na maďarské území dva vlaky přijíždějící ze Srbska. Agentura MTI uvedla, že důvodem bylo velké množství migrantů, kteří těmito vlaky jeli.

 
Maďarsko nepustilo do země dva vlaky plné migrantů

Vlaky přijely do srbského města Subotica nedaleko maďarských hranic, ale maďarská strana je odmítla vpustit na své území. Povolení k vjezdu na maďarské území nedostal například mezinárodní rychlík Avala směřující do Budapešti a Vídně. Čekal dvě hodiny u Subotice. Pokračovat mohl až po odpojení dvou vagonů plných migrantů.

Dobrovolníci z Česka

Na srbsko-maďarské hranici u obce Röszke pomáhají uprchlíkům dobrovolníci z České republiky, Rakouska a Německa. Jak uvedl server origo.hu dobrovolníci přivezli migrantům především teplé oblečení a přikrývky. Mnozí z běženců totiž museli pro zdlouhavou registraci spát přímo na hranici.

Uprchlíci na srbsko-maďarské hranici

Foto: Marko Djurica, Reuters

Teplota přitom v noci klesla téměř k deseti stupňům. Přímo na hranici strávilo noci asi 500 migrantů, kteří si zapalovali ohně, aby se nějak ohřáli.

Za víkend přes 5000 lidí

Od pátku do neděle překročilo srbsko-maďarské hranice 5386 uprchlíků. Uvedlo to vedení maďarské policie. V pátek to bylo 2181, v sobotu 1002 a v neděli 2203 migrantů.

Uprchlíci v obci Roszke poblíž srbské hranice

Foto: Laszlo Balogh, Reuters

Maďarská televize M1 uvedla, že z Makedonie do Srbska přišlo dalších 5000 migrantů, kteří míří k maďarským hranicím. „Za jeden až dva dny je nová migrační vlna na hranicích Maďarska,“ uvedla televize.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků