Hlavní obsah
Maďarsko dokončilo na hranici se Srbskem žiletkový plot. Foto: Tamas Soki, ČTK/AP

Maďarsko dokončilo na hranici se Srbskem stavbu žiletkového plotu. Bariéra dlouhá 175 kilometrů by měla zastavit příliv migrantů do země. Nyní ho zbývá vyhnat do plánované výšky čtyř metrů.

Maďarsko dokončilo na hranici se Srbskem žiletkový plot. Foto: Tamas Soki, ČTK/AP
Maďarsko dokončilo stavbu plotu na hranici se Srbskem

Ačkoli by měla stavba zbrzdit příliv migrantů putujících takzvanou balkánskou cestou přes Řecko, Makedonii a Srbsko, do země dál denně proudí tisíce běženců.

Podle pátečních údajů imigračního úřadu požádalo v srpnu o azyl v zemi zatím 38 912 lidí. V červnu jich přitom bylo 16 578. Letos policie zadržela na maďarsko-srbské hranici více než 140 tisíc běženců.

Maďarsko zpřísnilo tažení proti převaděčům lidí poté, co rakouská policie ve čtvrtek nalezla v odstavném pruhu dálnice A4 u maďarských hranic chladírenský vůz s těly 71 migrantů, pravděpodobně ze Sýrie.

Soud v maďarském Kecskemétu uvalil měsíční vyšetřovací vazbu na čtyři muže - tři Bulhary a jednoho Afghánce - podezřelé z převáděčství. Smrt uprchlíků vyšetřují rakouské úřady. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků