Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Maďarská rodina si držela šest lidí jako otroky

Šest lidí držela maďarská rodina jako otroky ve městě Pápa na západě Maďarska. Několik let nutila rodina čtyři muže a dvě ženy pracovat a krást. Novodobí otroci žili v domě bez elektřiny, vody a topení.

Foto: Profimedia.cz
Maďarská rodina si držela šest lidí jako otroky

Případ novodobého otrokářství odhalila maďarská policie náhodně. V souvislosti s jiným kriminálním případem provedla prohlídku domu zmíněné rodiny. V polorozbořené zadní části domu našli policisté šest lidí, kteří zde žili ve strašlivých podmínkách.

Členové rodiny je často fyzicky týrali a vyhrožovali jim zabitím, pokud něco prozradí sousedům nebo policii. "Našli jsme je v tak zuboženém stavu, že už se nepokusili ani o útěk," uvedl Ákos Nagy z místní policie.

Mezi otroky byl také invalidní důchodce, kterého rodina zadržovala proti jeho vůli od roku 1991. Důchod, který měsíčně dostával, mu pokaždé vzali. Otroci byli nuceni pro rodinu pracovat a krást v obchodech. "Kradli hlavně potraviny, cigarety, kosmetiku a oblečení. Rodina jim věci, které ukradli, okamžitě odebrala. K jídlu dostávali jen zbytky," uvedl Nagy. Jeden ze zadržovaných mužů zhubl za rok ze 135 na 75 kilogramů. Sousedé tvrdí, že si ničeho zvláštního nevšimli.

Policie zatkla pět členů rodiny a po dalších dvou osobách vyhlásila pátrání. O osvobozené otroky se postarali pracovníci charitativních organizací, protože ani k jednomu se nepřihlásil žádný rodinný příslušník.

Několik podobných případů odhalila maďarská policie už v minulosti. V obci Újkígyós držela romská rodina v nelidských podmínkách 68letého muže, kterého prodala do otroctví jeho vlastní dcera. V romské rodině musel těžce pracovat jen za jedno jídlo denně.

Před časem uprchl z otroctví 50letý muž, kterého drželi ve městě Szarvas. Vyšetřování těchto případů ztěžuje fakt, že vysvobození otroci ze strachu nepodávají na své věznitele trestní oznámení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků