Hlavní obsah
Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: MTI

Maďaři zvažují uzavření azylových center. Demonstrují tak odpor k uprchlíkům

Maďarsko uvažuje o uzavření svých středisek pro migranty. V pátek to napsala agentura AFP, podle níž tak vláda premiéra Viktora Orbána dala znovu najevo odpor k přijímání uprchlíků, a to ve chvíli, kdy vedoucí představitelé Evropské unie mají v Bruselu předložit Turecku svůj „společný” návrh k řešení uprchlické krize.

Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: MTI
Maďaři zvažují uzavření azylových center. Demonstrují tak odpor k uprchlíkům

„Vláda pověřila ministra vnitra Sándora Pintéra, aby uzavřel maďarská přijímací střediska,” uvádí se v pátečním prohlášení Orbánova kabinetu. Ministr má „prověřit, zda (tato zařízení) budou v budoucnu ještě někdy potřebná”.

Maďarský helsinský výbor uvádí, že šest přijímacích center v zemi poskytovalo 1. března přístřeší pro asi 1600 lidí. Vláda však, pokud jde o tyto údaje, mlčí. Šest uprchlických táborů mají podle ní nahradit dvě „střežená místa” – v Körmendu a v Szentgotthárdu na západě země nedaleko rakouských hranic.

Orbánův kabinet se tvrdě brání přijímání migrantů a odmítá povinné kvóty stanovené z Bruselu. Všechny uprchlíky, kteří se do země dostanou přes plot vybudovaný loni na hranicích se Srbskem a Chorvatskem, považuje za delikventy.

Doposud bylo v Maďarsku odsouzeno k vyhoštění kolem 2200 lidí za ilegální vstup na maďarské území. Tři provinilci dostali nepodmíněné tresty vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků