Hlavní obsah
City Airport v Londýně Foto: Profimedia.cz

Londýnské letiště evakuovali kvůli podezřelému zápachu balíčku

Britské úřady v pátek evakuovaly letiště u finančního centra londýnské City. Příčinou byl podezřelý zápach a štiplavé výpary, které nutily cestující ke kašli. Linuly se z dámských toalet. Na letišti byl přerušen provoz, letadla nevzlétala ani nepřistávala.

City Airport v Londýně Foto: Profimedia.cz
Londýnské letiště evakuovali kvůli podezřelému zápachu balíčku

Úřady letiště uzavřely poté, co si několik lidí stěžovalo na dýchací potíže a kašel, který u nich vyvolala neznámá látka. Policie uvedla, že od počátku nic neukazovalo na terorismus a že uzavřela letiště z preventivních důvodů.

Po ohledání místa usoudila, že podezřelou látku asi někdo z personálu údržby letiště či cestujících bez zlého úmyslu vylil do záchodu či umyvadla na dámské toaletě, což vyvolalo štiplavé výpary, které dráždily sliznice cestujících. Nesdělila, o jakou látku se přesně jednalo.

Zdroje popřely předchozí zprávy místních médií, že na toaletách byl podezřelý balíček. 

Zasahující hasiči potvrdili, že pozdě odpoledne byly zrušeny všechny lety. Letadla, která už byla na cestě, přistávala na dalších letištích u Londýna, většinou na Stanstedu a Gatwicku.

Letištěm City projdou ročně tři milióny cestujících, většinou obchodníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků