Hlavní obsah

Levicová bojůvka zaútočila v Berlíně na sídlo sdružení podnikatelů

Neznámí pachatelé zaútočili v noci na středu v západoberlínské čtvrti Charlottenburg na Dům hospodářství, v němž sídlí sdružení podnikatelských i jiných svazů z Berlína a Braniborska. Pomocí plynové kartuše, která vybuchla, se pokusili budovu zapálit. Je to už několikátý podobný útok za poslední dobu. Podle policie výpady mají na svědomí zřejmě levicoví extremisté.

Levicová bojůvka zaútočila v Berlíně na sídlo sdružení podnikatelů

Plynová kartuše explodovala na zadní straně Domu hospodářství. Exploze se ozvala kolem 01:00. Obyvatelé okolních domů zavolali hasiče. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Pachatelé nastříkali na zeď objektu nápis RAZ a srp s kladivem.

Podobný útok se odehrál i v noci na úterý. Jeho terčem se stala Nadace Věda a politika, která mimo jiné provádí politické analýzy pro německý spolkový sněm. Vybuchly v ní čtyři plynové kartuše. Oheň se podařilo rychle uhasit. Kancelářskou budovu v centru německé metropole, kde sídlí bezpečnostní softwarová firma, zase někdo zřejmě o víkendu postříkal barvou.

Podle vyšetřovatelů za všemi útoky stojí nejspíš levicoví radikálové. Nyní tak prý protestují proti evropskému policejnímu kongresu, který se v Berlíně koná. Útoky barvou a zápalnými lahvemi se v německé metropoli opakují. Většinou se stanou v noci. Jejich pachatele lze jen těžko dopadnout, poznamenala agentura DPA.

V prosinci neznámí útočníci nastříkali barvu na kancléřství a hodili zápalné lahve na budovu spolkového kriminálního úřadu. Zaútočili i na kanceláře dvou poslanců. Protestovali tak prý proti klimatické politice a proti účasti německých vojáků v Afghánistánu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků