Hlavní obsah
Alex Rowley Foto: Profimedia.cz

Kvůli zneužívání dál padají hlavy. Rezignoval šéf skotských labouristů

Šéf labouristů ve Skotsku Alex Rowley se vzdal funkce kvůli obvinění, že citově vydíral a zneužíval nejmenovanou ženu. Opoziční strana ve středu rovněž oznámila, že Rowley souhlasil s interním vyšetřováním případu.

Alex Rowley Foto: Profimedia.cz
Kvůli zneužívání dál padají hlavy. Rezignoval šéf skotských labouristů

Rowley odstoupil a podvolí se internímu řízení na základě obvinění ze strany bývalé spolupracovnice. Žena, jejíž totožnost nebyla upřesněna, si v tisku postěžovala, že ve vztahu s Rowleym se cítila „citově vydírána a zneužívána”. Politik obvinění odmítá.

Rowley byl šéfem skotských labouristů od srpna, kdy rezignovala jeho předchůdkyně Kezia Dugdaleová. Nového šéfa si mají skotští labouristé zvolit v sobotu.

Destabilizovaná vláda

Britskou politikou v posledních týdnech otřásá mnoho obvinění ze sexuálního obtěžování a zneužívání. Zatím nejvýše postaveným politikem, který kvůli tomu složil funkci, byl ministr obrany Michael Fallon. [celá zpráva]

Podobné kauzy by mohly dál oslabit menšinovou konzervativní vládu premiérky Theresy Mayové v době stále komplikovanějších jednání o odchodu země z Evropské unie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků