Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: ČTK

Kurdští separatisté unesli turecký trajekt s 20 pasažéry

Kurdští separatisté unesli v pátek poblíž západotureckého přístavu Izmit trajekt s přibližně dvěma desítkami lidí na palubě. Podle turecké ministra dopravy Binaliho Yildirima skupina o čtyřech nebo pěti únoscích se hlásí ke Kurdské straně pracujícících (PKK).

Ilustrační foto Foto: ČTK
Kurdští separatisté unesli turecký trajekt s 20 pasažéry

Jeden z únosců převzal kontrolu nad plavidlem Kartepe poté, co vstoupil na kapitánský můstek a tvrdil, že skupina má na palubě bombu.

"Myslíme si, že jsou čtyři nebo jich je pět. Zatím nepadl žádný požadavek. Říkají, že patří k odnoži teroristické organizace," prohlásil ministr v televizi NTV. Yildirim upřesnil, že jsou součástí vojenského velení PKK.

Údaje o počtu lidí na palubě lodi, která může pojmout až 400 osob, se rozcházejí. Rovněž dlouho panovala nejistota kolem počtu únosců, chvíli se hovořilo i jen o jednom.
Loď, která míří do přístavu Tuzla u Istanbulu, doprovází několik člunů pobřežní hlídky a její pohyb monitoruje také policejní vrtulník.

Podle NTV sebrali únosci všem rukojmím na palubě mobilní telefony, aby nemohli komunikovat s okolím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků