Hlavní obsah
Radim Jančura Foto: Petr Hloušek, Právo

Kotleba pomohl Jančurovi, RegioJet dostal na Slovensku licenci

Banskobystrický kraj udělil v úterý licenci českému RegioJetu potřebnou k provozu autobusové linky na trase Banská Bystrica-Bratislava. Podle předsedy banskobystrického kraje a představitele slovenských pravicových extremistů Mariana Kotleby bude linka přínosem pro rozvoj oblasti.

Radim Jančura Foto: Petr Hloušek, Právo
Kotleba pomohl Jančurovi, RegioJet dostal na Slovensku licenci

Mluvčí kraje Vladimír Gürtler uvedl, že Kotleba považuje novou autobusovou linku za přínos pro rozvoj banskobystrického kraje. Žluté autobusy mají od začátku února jezdit mezi Banskou Bystricí a Bratislavou sedmkrát denně. RegioJet chce konkurovat zavedeným slovenským dopravcům především nižšími cenami.

Na základě nesouhlasu Nitranského kraje neudělil původně Bratislavský kraj licenci společnosti RegioJet na provoz zmíněné autobusové linky. Majitel firmy Radim Jančura se následně dostal do ostrého sporu s vedením obou krajů. „Vítejte v kraji korupce a klientelismu,“ hlásá 50 billboardů, které dal Jančura umístit na území obou krajů.

„Občan má právo vybrat si svého dopravce. Mělo by být jedno, zda je dopravce slovenský nebo český. Důležité je, jaké služby poskytuje a zda je to výhodné pro občany a stát,“ argumentoval Jančura na tiskové konferenci v Bratislavě.

RegioJet chtěl původně spustit novou linku 3. listopadu a podle Jančury mu neudělením licence v tomto termínu vzniká škoda ve výši 4 tisíc eur (113 tisíc Kč) denně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků