Hlavní obsah
Andreas Lubitz Foto: Michael Mueller, ČTK/AP

Kopilot, který navedl airbus k zemi, měl potíže se zrakem

Německý pilot Andreas Lubitz, který je podezřelý, že s airbusem Germanwings se 144 cestujícími záměrně narazil do země, měl údajně problémy se zrakem. Uvedl to deník New York Times s odvoláním na zdroje z vyšetřování.

Andreas Lubitz Foto: Michael Mueller, ČTK/AP
Kopilot, který navedl airbus k zemi, měl potíže se zrakem

Problémy s očima mohly ohrozit jeho další kariéru pilota. Podle zdroje z vyšetřování nelze vyloučit, že potíže s očima byly psychosomatického rázu.

Právě kvůli potížím s očima Lubitz v posledním měsíci dvakrát navštívil düsseldorfskou kliniku. Vážnost oční poruchy není známa. Představitelé aerolinek Germanwings se k ní pro list The Independent odmítly vyjádřit. Vyšetřovatelé zatím ještě nedostali zdravotní dokumentaci z kliniky.

Kopilot měl též neupřesněné psychologické problémy. Podle bývalé přítelkyně Lubitz také trpěl nočními můrami, budil se hrůzou, že se řítí dolů. [celá zpráva]

Podle The New York Times v jeho bytě v Düsseldorfu vyšetřovatelé při prohlídce našli antidepresiva. Mělo jít o značný počet léků.

Příčina havárie zatím není známa, i když se předpokládá, že stroj nasměroval k zemi záměrně pilot. Vyvozuje se to ze záznamu komunikace v kabině. Podle listu Bild je tam slyšet, jak kapitán letadla, který byl na toaletě a kopilot ho už nepustil zpátky, zoufale křičí: „Otevři proboha ty dveře!” [celá zpráva]

Vyšetřovatelé však stále nevylučují možnost technické poruchy. Zatím se však nenašla druhá černá skříňka se záznamníkem letových údajů, který by pomohl odpovědět na tuto otázku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků