Hlavní obsah
Zoltán Andruskó Foto: TV Markíza

Kauza Kuciak: Zprostředkovatel vraždy chce dohodu o vině a trestu

Zoltán Andruskó, který je obviněn ze zprostředkování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka, žádá prokuraturu o dohodu o vině a trestu. Podle televize Joj mu hrozí 25 let vězení nebo doživotí.

Zoltán Andruskó Foto: TV Markíza
Kauza Kuciak: Zprostředkovatel vraždy chce dohodu o vině a trestu

Televize uvedla, že Andruskó prostřednictvím své právní zástupkyně Lívie Kňažikové podal podnět k dohodě o vině a trestu. „Andruskó byl vyčleněn k samostatnému jednání, protože se ke skutku přiznal a od svého zatčení spolupracuje s policií,“ konstatovala TV Joj.

Andruskó měl převzít objednávku vraždy od Aleny Zsuzsové a tlumočit ji bývalému policistovi Tomášovi Sabóovi a jeho bratranci, bývalému vojákovi z povolání Miroslavu Marčekovi. Ti údajně vraždu vykonali. Marček se v průběhu vyšetřování k vraždě přiznal. Policie původně považovala za střelce Szabóa.

Novinář Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni 21. února 2018 v jejich domě v obci Veľká Mača v okresu Galanta. Obvinění z vraždy čelí kontroverzní podnikatel Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků