Hlavní obsah
Natascha Kampuschová Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters

Kampuschová poslala Fritzlově dceři pomoc 25 000 eur

Když na jaře 2008 na veřejnost pronikla zpráva, že ve sklepě rodinného domu v rakouském Amstettenu Josef Fritzl půl století věznil a znásilňoval svou dceru, rozhodla se dosud nejznámější rakouská oběť týrání Natascha Kampuschová vězněné Elisabeth Fritzlové pomoci. Dala jí peníze, které od lidí sama dostala po novém nabytí svobody.

Natascha Kampuschová Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters
Kampuschová poslala Fritzlově dceři pomoc 25 000 eur

Kampuschová se na svobodu dostala o dva roky dříve než Fritzlová. Dnes 44letá Elisabeth žije s novým jménem na utajovaném místě na venkově i se svými šesti dětmi, které s otcem počala. Fritzl si odpykává doživotí ve věznici ve Vídni-Mittersteigu.

Fritzlová od Kampuschové obdržela 25 000 eur (615 000 korun), které Natasche poslali lidé. „Doufám, že to jí a její rodině nějak pomohlo. Bude potřebovat velkou pomoc,“ řekla Kampuschová britskému listu The Sun a dodala, že Josef Fritzl je monstrum. „Je to odporné, když teď Fritzl tvrdí, že svou ženu a dceru miluje. Lže. Josef Fritzl miluje jen sebe. To, co udělal, je zvrácené,“ uvedla dále.

Kampuschovou unesl v jejích deseti letech Wolfgang Priklopil a v místnosti v podzemí svého domu na předměstí Vídně ji držel osm let. V létě 2006 se dívce podařilo utéct a únosce na to ukončil svůj život skokem pod vlak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků