Hlavní obsah
Bývalý španělský král Juan Carlos I. Foto: Reuters

Juan Carlos má na krku soud o otcovství

Bývalému španělskému králi Juanu Carlosovi hrozí soud o otcovství. Ve středu se totiž dvanáctičlenná soudní porota rozhodla zabývat nařčením belgické ženy, která tvrdí, že je jeho nemanželskou dcerou.

Bývalý španělský král Juan Carlos I. Foto: Reuters
Juan Carlos má na krku soud o otcovství

„Rádi bychom uzavřeli dohodu. Moje klientka nikdy nechtěla, aby to zašlo tak daleko,“ uvedl právní zástupce Belgičanky Jaume Pararols.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Osmačtyřicetiletá Ingrid Sartiauová tvrdí, že tehdejší španělský princ měl v polovině šedesátých let vztah s její matkou. Juan Carlos byl už tehdy ženatý.

Matka Sartiauové žije a je ochotna u soudu vypovídat, řekl CNN Pararols.

Porota přijala důkazní materiály předložené Belgičankou k prostudování, zatímco se odmítla zabývat podobným nařčením ze strany jednoho Španěla narozeného v padesátých letech. Soud se může uskutečnit, protože Juan Carlos po loňském předání trůnu svému synu Filipovi VI. pozbyl imunitu. Jeho případy se však může zabývat jen Nejvyšší soud.

Královská rodina k rozhodnutí poroty pouze uvedla, že ho respektuje.

Žalující strana žádá po soudu, aby nařídil porovnání vzorků DNA. Juan Carlos má nyní 20 dní na odpověď.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků