Hlavní obsah
Italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Max Rossi/Files , Reuters

Jsem superman, prohlásil Berlusconi

Italský premiér Silvio Berlusconi se pochválil za to, co všechno se mu za 15 měsíců jeho vlády povedlo. Jsem superman, prohlásil.

Italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Max Rossi/Files , Reuters
Jsem superman, prohlásil Berlusconi

„Musíte se podívat, čeho jsem za posledních 15 měsíců ve vládě dosáhl a zjistíte, že nejenže mé zdraví není chatrné, ale že jsem superman,“ reagoval Berlusconi na kritiku mimo jiné i ze strany jeho ženy Veroniky Lariové, která požádala o rozvod s tím, že manžel je nemocný a posedlý mladistvými ženami.

Berlusconi se v uplynulých měsících neocitl v konfliktu pouze s manželkou, ale i katolickou církví a domácím i mezinárodním tiskem. Jako poslední v řadě se cílem protiútoku Berlusconiho právníků stal levicový deník LUnita, který má za články o údajných premiérových stycích s mladistvou modelkou Noemi Letizií a prostitutkami zaplatit dva milióny eur.

Berlusconi se ohradil také proti námitkám Bruselu a plánovanému vyšetřování postupu italských úřadů proti imigrantům ze severní Afriky. Ty lodě s přistěhovalci posílají zpět. Italský premiér v té souvislosti pohrozil vetem v Evropské radě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků