Hlavní obsah
Prezident separatistické Jižní Osetie Leonid Tibilov

Jižní Osetie vyzývá své bojovníky na Ukrajině k návratu

Šéf separatistické Jižní Osetie vyzval ve čtvrtek osetské dobrovolníky, aby opustili východoukrajinský Donbas a vrátili se domů. Povstalecká agentura Novorissija to vnímá jako zradu Moskvy. Naznačuje to ale ochotu Ruska ukončit boje na Donbasu.

Prezident separatistické Jižní Osetie Leonid Tibilov
Jižní Osetie vyzývá své bojovníky na Ukrajině k návratu

Prezident odpadlické gruzínské provincie Leonid Tibilov podle místní agentury RES vyzval rodinné příslušníky vojáků, kteří se zapojili do bojů na východní Ukrajině, aby své blízké o nutnosti návratu přesvědčili.

„Jako vrchní velitel jsem vám nevydal žádné příkazy k odjezdu na jihovýchod Ukrajiny. Dobrovolně jste zanechali pokojného života ve jménu spravedlnosti. Jako hlava státu vás dnes vyzývám, abyste se vrátili do vlasti,” prohlásil Tibilov,

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle vzbouřenců bojuje v řadách separatistických oddílů nemálo obyvatel ruského severního Kavkazu, zejména autonomního Čečenska, ale také Osetinci.

Podle východoukrajinské povstalecké agentury Novorossija Tibilov nepochybně nejedná z vlastní vůle, ale na pokyny z Moskvy, která vzbouřeneckou gruzínskou provincii zcela ovládá: „Když odvolali z Donbasu ruské vojenské velitele, rozhodli se teď zrádci Nového Ruska ukončit i přísun dobrovolníků.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků