Hlavní obsah
Bazilika svatého Petra ve Vatikánu Foto: Stefano Rellandini, Reuters

Ježíš přišel na svět pouze na Zemi, prohlásil vatikánský astronom

V kosmu mohou být miliardy sluncí i miliardy planet, na nichž se mohl vyvinout rozumný život. Podle argentinského jezuity Josého Gabriela Funese, který vede rozsáhlý astronomický program Vatikánu, je ale i v takovém případě vyloučeno, aby Ježíš Kristus sestoupil na svět ještě někde jinde než výlučně na Zemi.

Bazilika svatého Petra ve Vatikánu Foto: Stefano Rellandini, Reuters
Ježíš přišel na svět pouze na Zemi, prohlásil vatikánský astronom

„Objev inteligentního života neznamená, že existuje jiný Kristus. Vtělení syna Božího je naprosto jedinečnou událostí v dějinách lidstva, v dějinách vesmíru,“ tvrdí Funes podle webu christiantoday.com.

Nevylučuje ale existenci mimozemšťanů.

„Tak jako existují mnohá stvoření na Zemi, mohou existovat i jiné bytosti, dokonce inteligentní, stvořené Bohem. Není to v rozporu s naší vírou, protože nemůžeme stanovit hranice tvůrčí svobody Boha,“ soudí vatikánský astronom.

Podle něj tak mohou existovat mimozemští „bratři a sestry“ křesťanů.

„Řečeno se svatým Františkem z Assisi, pokud považujeme některá pozemská stvoření za ,bratry’ a ,sestry’, proč bychom nemohli mluvit i o ,mimozemském bratru’? I on by byl součástí stvoření,“ vysvětlil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků