Hlavní obsah
 

Italům s příznaky koronaviru, kteří poruší karanténu, hrozí trest 21 let vězení

Italské úřady přitvrzují. Ve snaze bojovat s pandemií koronaviru zavádí přísné tresty pro ty, kteří by nedodrželi karanténu. Pokud ji nyní člověk poruší, někoho nakazí a způsobí jeho smrt, bude čelit až 21 letům za mřížemi. Jen za pouhé nedodržení karantény čelí pokutě 206 euro, tedy bezmála 5500 korun.

 
Italům s příznaky koronaviru, kteří poruší karanténu, hrozí trest 21 let vězení

Italská média informují o tom, že šiřitelé viru mohou být vážně potrestáni i v případě, že nikdo jejich bezohledným chováním o život nepřijde.

„Pokud jsem infikován, vím o tom a vyhledávám i tak kontakt s cizími lidmi bez ohledu na to, že na ně mohu infekci přenést, dochází k trestnému činu,” uvedl právník Franco Coppi pro deník Corriere della Sera.

Obchody jsou uzavřené napříč celou Itálií. Výjimkou jsou jen lékárny a potraviny.

Foto: Profimedia.cz

Italská média porovnávají nová nařízení s přenášením viru HIV při nechráněném sexu. Přesně za tento skutek byl v roce 2017 v Římě jeden muž uvězněn na 24 let.

Nejznámější italské památky se zcela vylidnily.

Foto: Profimedia.cz

Itálie uzavřela napříč celou zemí všechny obchody vyjma potravin a lékáren. Rozhodnutí platí minimálně do 25. března. Vlnu nových opatření oznámil italský premiér Giuseppe Conte v noci ze středy na čtvrtek společně s uzavřením barů, hospod a restaurací po dobu dvou týdnů.

„Děkuji všem Italům, kteří činí oběti. Ukazujeme, že jsme skvělý národ,” pronesl Conte během svého devítiminutového proslovu. Země zatím eviduje 12 462 nakažených a již 827 lidí viru podlehlo. Více než tisíc Italů se pak nachází ve vážném či kritickém stavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků