Hlavní obsah
 

Italské námořnictvo v sobotu u břehů Libye zachránilo 4400 běženců

Ve Středozemním moři u břehů Libye v sobotu italská pobřežní hlídka zachránila na 4400 uprchlíků. Záchranné akce koordinované italským námořnictvem se zúčastnilo několik lodí, včetně irského a norského plavidla.

 
Italské námořnictvo v sobotu u břehů Libye zachránilo 4400 běženců

Jde o jednu z největších mnohonárodních záchranných operací uskutečněných v rámci mise Evropské unie nazvané Triton.

Evropa se v posledních měsících potýká s rekordním přílivem uprchlíků. Do Itálie už od začátku roku dorazilo na 105 000 imigrantů z Afriky, Blízkého východu a jižní Asie. Dalších 135 000 běženců zamířilo do Řecka. Při pokusu překonat moře zahynulo letos nejméně 2300 lidí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jeden z přibližně 4400 běženců, zachráněný v sobotu italským námořnictvem

Foto: Adriana Sapone, ČTK/AP

Velké problémy na řecko-makedonské hranici

Krizová situace panuje též na řecko-makedonské hranici, kde se shromažďují imigranti mířící přes Makedonii do západní Evropy. Kolem 5000 z nich prorazilo policejní kordon a prošlo o víkendu do Srbska.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Uprchlíci na makedonsko-řecké hranici

Video: Reuters

Podle italského ministra zahraničí Paola Gentiloniho hrozí, že současná situace kolem běženců "vyrve Evropské unii její duši". Scény, jaké se v těchto dnech odehrávají na řecko-makedonské hranici, představují opravdovou hrozbu pro svobodu pohybu po Unii, řekl Gentiloni v rozhovoru s římským deníkem Il Messaggero.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků