Hlavní obsah
Zdravotník v ochranném oděvu. Ilustrační foto Foto: Josue Decavele, Reuters

Italská sestra se nakazila v Sieře Leone ebolou

V Sieře Leone se ebolou nakazila italská zdravotní sestra. S odvoláním na italské ministerstvo zdravotnictví o tom ve středu informovala agentura DPA. Zdravotnici ze Sardinie převezli do specializované nemocnice v Římě.

Zdravotník v ochranném oděvu. Ilustrační foto Foto: Josue Decavele, Reuters
Italská sestra se nakazila v Sieře Leone ebolou

Spolupracovnice humanitární organizace Emergency se nakazila během svého nasazení v okolí sierraleonského hlavního města Freetownu. Do vlasti se vrátila minulý týden v pátek, v neděli se u ní projevily první příznaky a první testy prokázaly v jejím těle přítomnost smrtelného viru.

Z  infekčního oddělení nemocnice v Sassari byla zdravotnice převezena do Říma. V místních laboratořích nyní probíhají další krevní testy, které by měly definitivně potvrdit diagnózu.

V Itálii jde už o druhý případ eboly. Loni v listopadu se v Africe nemocí nakazil italský lékař, který působil v řadách stejné charitativní organizace v Sieře Leone. Z nemoci se po převozu na léčení do italské metropole úspěšně zotavil a v lednu byl z léčení propuštěn.

Nejhorší epidemie eboly v dějinách, která se začala šířit od prosince 2013 z odlehlé oblasti v jihovýchodní Guineji, si podle WHO vyžádala už přes 11 000 životů. Nemocí se nakazilo více než 26 500 lidí.

Ebola je v západní Africe sice na ústupu, dál se však objevují nové případy nákazy právě v Sieře Leone a také v Guineji.

Libérie byla prohlášena za prostou nemoci minulý týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků