Hlavní obsah
Elton John Foto: Petr Horník, Právo

Italové utratili milióny z fondu EU za koncert Eltona Johna

Oblastní úřad v italské Kampánii utratil až tři čtvrtě miliónu eur (zhruba 18,5 miliónu korun) z peněz evropských daňových poplatníků za koncert britské popové hvězdy Eltona Johna. Evropská komise na popud italského europoslance Maria Borgheziho záležitost vyšetřuje jako možné zneužití rozvojových fondů.

Elton John Foto: Petr Horník, Právo
Italové utratili milióny z fondu EU za koncert Eltona Johna

„Fondy byly určeny k financování rozvoje regionu. Kulturní projekty mohou být zahrnuty, ale za určených podmínek. Jestliže zjistíme, že fondy byly využity nesprávně, vyzveme Itálii, aby částku odečetla při předložení příští žádosti o podporu,“ reagoval mluvčí komise.

„Nechápu, v čem je problém. EU projekt schválila. Peníze měly jít na zviditelnění města, a také že šly. Považte jen, kolik lidí se v Neapoli jen kvůli koncertu zastavilo,“ reagoval na nařčení ze zneužití bývalý ředitel tamního úřadu pro turismus Dario Scalabrini.

Skutečnost, že v repertoáru Eltona Johna nejsou žádné neapolské vlivy, podle něj nehraje roli. Podotkl, že Elton zazpíval píseň místních O Sole Mio. Navíc podle něj bylo na koncert vynaloženo „pouze“ 600 000 eur (přes 14,7 miliónu korun).

Koncert se uskutečnil na hlavním neapolském náměstí v září loňského roku. Britský list The Daily Telegraph uvedl, že se město původně pokoušelo pozvat bývalého člena slavných Beatles Paula McCartneyho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků