Hlavní obsah

„Inspektor Derrick“ Horst Tappert sloužil u SS v divizi Totenkopf

Horst Tappert (1923 až 2008), představitel vrchního inspektora Derricka ze stejnojmenného německého TV seriálu, nesloužil za války ve wehrmachtu jako zdravotník, jak sám tvrdil, ale u zbraní SS v divizi Totenkopf (Smrtihlav), a to při bojích u Charkova. Napsal to v pátek německý list Die Welt s odvoláním na sociologa Jörga Beckera, který při jedné historické rešerši o válce narazil na Tappertovo jméno.

„Inspektor Derrick“ Horst Tappert sloužil u SS v divizi Totenkopf

Dotazem u informačního centra  wehrmachtu v Berlíně zjistil, že Tappert nejdříve sloužil u protiletadlového oddílu SS v Arolsenu a od března 1943 v SS-divizi Totenkopf v bojích u Charkova.

Tappert se ke své minulosti většinou nechtěl vyjadřovat s tím, že to nemusí nikoho zajímat. Pikantní je i fakt, že Tappert a duchovní otec Derricka Herbert Reinecker (1914 až 2007) se zřejmě znali z dřívějška, protože Reinecker rovněž sloužil u zbraní SS, v oddělení propagandy, a od roku 1942 byl u divize Totenkopf.

Horst Tappert v Cannes v roce 1997

Foto: Profimedia.cz

Na rozdíl od Tapperta však Reinecker ze své služby v SS nedělal tajnosti – ve 30. letech minulého století působil nejdříve v oddělení tisku a propagandy v Berlíně a psal úvodníky do esesáckého plátku Das Schwarze Korps. Později přešel k SS.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků