Hlavní obsah
Homosexuálové jsou v Rusku perzekvováni. Foto: Tatyana Makeyeva, Reuters

Homosexualitu vyléčí konzultace, tvrdí ruská ultrapravicová strana

Ruská krajně pravicová Liberálně-demokratická strana Ruska (LDPR) zamýšlí předložit v dolní komoře parlamentu návrh, jak konzultacemi s odborníky pomoci homosexuálům k „návratu do normálního života”. Homosexuálům chce také zakázat dárcovství krve. Podle agentury RIA Novosti to řekl její kandidát na moskevského starostu Michail Degťjarev.

Homosexuálové jsou v Rusku perzekvováni. Foto: Tatyana Makeyeva, Reuters
Homosexualitu vyléčí konzultace, tvrdí ruská ultrapravicová strana

„Uvažujeme o navržení dobrovolných anonymních konzultací s psychology, psychoterapeuty, sexuology... Mnozí homosexuálové se chtějí vrátit k normálnímu životu, být heterosexuály,” citovala agentura Degťjareva, který je poslancem LDPR.

Uvedené konzultace by podle něj měl poskytovat stát a měl by je také financovat.

Degťjarev kromě toho informoval, že liberálové v dumě připravují i návrhy změn v zákonu, který upravuje dárcovství krve. Novela by prý měla každému dárci ukládat povinnost sdělit před poskytnutím krve, zda je či není homosexuál.

Cílem úpravy tohoto právního předpisu je podle něj vrátit homosexuály do rizikové skupiny pro darování krve, jako tomu bylo do roku 2008. Poukázal přitom na růst HIV pozitivních osob v této skupině obyvatelstva v Rusku a svůj záměr hájil i poukázáním na existenci podobných předpisů v USA a řadě evropských zemí.

Odmítl přitom, že by šlo o diskriminaci. „Tuto normu je nezbytné zavést, obnovit zákaz, protože jde v první řadě o zdraví populace,” zdůraznil podle RIA Novosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků