Hlavní obsah
Francouzský prezident Francois Hollande při projevu k poslancům obou parlamentních komor Foto: Philippe Wojazer, Reuters

Hollande: Islámský stát zničíme

Francouzský prezident Francois Hollande oznámil, že země zintenzivní útoky proti Islámskému státu. Ten musí být podle něj zničen. Hollande to řekl v pondělním projevu před francouzskými zákonodárci. Současně žádá změny ústavy, které by znemožnily osobám podezřelým z terorismu vstup na území Francie.

Francouzský prezident Francois Hollande při projevu k poslancům obou parlamentních komor Foto: Philippe Wojazer, Reuters
Hollande: Islámský stát zničíme

V nejbližších dnech bude Hollande jednat o společném postupu s americkým prezidentem Barackem Obamou a ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Země podle něj musí spojit své díly, aby v boji s terorismem zvítězily.

„Jsme ve válce proti džihádismu,” řekl. Není to prý ale válka s civilizací. Teroristé prý žádnou civilizací nejsou.

Hollande chce, aby byl na tři měsíce v zemi prodloužen výjimečný stav. Žádá také změnu ústavy, která by „pomáhala bojovat proti terorismu.” Například by země neměla vpouštět osoby, které jsou podezřelé z terorismu. Teroristům by mohlo být odebráno občanství, a pokud by se nacházeli v zahraničí, byl by jim znemožněn návrat do Francie.

Země podle Hollanda navýší počet policistů o 5000 a následující čtyři roky neprovede žádné škrty v armádě.

V projevu také řekl, že útoky, které v pátek večer zažila Paříž, byly plánovány v Sýrii, a organizovány v Belgii s francouzskou pomocí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků