Hlavní obsah
Ruský premiér Vladimir Putin Foto: Grigory Dukor, Reuters

Čečenská metropole Groznyj pojmenovala svou hlavní třídu podle ruského premiéra Vladimira Putina. Tamní úřady tak uctily muže, který tam vyslal armádu, aby rozdrtila odbojné separatisty.

Ruský premiér Vladimir Putin Foto: Grigory Dukor, Reuters
Hlavní ulici v Grozném přejmenovali na Putinovu

Někdejší Vítězná třída je od neděle Putinův prospekt. Třídu při nedělním ceremoniálu lemovaly Putinovy podobizny, zatímco ulicí pochodovaly školáci s čečenskými vlajkami. „Je to akt uznání mimořádného přínosu Putina v boji proti terorismu a k ekonomickému a sociálnímu zotavení Čečenské republiky,“ řekl starosta města Muslim Chučijev.

Někdejší ruský prezident Vladimir Putin poslal vojáky do Čečenska v roce 1999. Měli porazit separatisty, kteří Rusy ze země vytlačili během předchozího konfliktu. Druhá čečenská válka měla tisíce obětí a uprchlíků. Groznyj po ní zůstal v ruinách.

Organizace pro lidská práva upozorňovaly na nevybíravé nasazení ruské síly, kampaň Moskvy nicméně podporovali voliči, které rozlítily útoky rebelů na ruské civilisty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků