Hlavní obsah
 

Hádka ve slovenském parlamentu: Lepší být mafián než plagiátor, perlil Fico

Čtvrteční rozpravu ve slovenském parlamentu rozvířil konflikt mezi expremiérem Robertem Ficem na straně jedné a dalším bývalým premiérem Igorem Matovičem a současným předsedou parlamentu Borisem Kollárem na straně druhé. Při konfliktu, v němž sehrál roli i citát z písně Karla Kryla, se Fico do svých oponentů opřel s tím, že „je lepší být mafián než plagiátor”.

 
Hádka ve slovenském parlamentu: Lepší být mafián než plagiátor, perlil Fico

Začalo to tím, že když stál u řečnického pultu Fico, Matovič mu za zády ukázal plakát s nápisem „Vrah na rohu ulice o morálce káže“, což je mírně pozměněná citace z Kryla.

Podle jednacího řádu není možné do jednací sálu parlamentu přinášet audiovizuální pomůcky a opoziční poslanci se proti plakátu okamžitě ohradili. „Pan Matovič svůj plakát do sálu nepřinesl, ale vyrobil ho zde,“ řekl předseda parlamentu Kollár za smíchu opozice.

Na akci Matoviče s Kollárem reagoval Fico protiútokem, když oběma vyčetl, že jsou plagiátory a opsali své diplomky. „Co čekáte od plagiátorů? Ani jeden nemá vzdělání,“ řekl Fico, který tak připomněl někdejší skandál kolem obou politiků.

Předseda parlamentu pak obratem nazval Fica mafiánem. „Je lepší být mafián než plagiátor,“ reagoval podrážděně Fico za smíchu tentokrát vládních poslanců. „To vám gratuluji,“ nedal se Kollár.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků