Hlavní obsah
Zadržení chuligáni Foto: Policie SR

Fotbaloví chuligáni půjdou za rvačku na Slovensku na půl roku do vězení

Sedm fotbalových chuligánů, kteří ve středu ničili zařízení restaurací na Ventúrské ulici v Bratislavě, půjde na půl roku do vězení za výtržnictví. Byli také na tři roky vyhoštěni z území Slovenska. V neděli o tom rozhodl Okresní soud Bratislavy I.

Zadržení chuligáni Foto: Policie SR
Fotbaloví chuligáni půjdou za rvačku na Slovensku na půl roku do vězení

Čtyři občané Holandska a tři Poláci nepodali proti trestnímu rozkazu odpor, rozhodnutí soudu je tudíž právoplatné.

„Ze strany soudu se jedná o rozhodnutí o nepodmíněném trestu odnětí svobody vzhledem k závažnosti skutku a vzhledem ke generální prevenci do budoucnosti,“ uvedl mluvčí soudu Pavol Adamčiak.

HROMADNÁ BITKA V CENTRE BRATISLAVY Bitka futbalových fanúšikov zo zahraničia. Zasahovalo množstvo policajtov. Pripravujeme viac informácií. Video poslal Peter.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Středa 10. července 2019

Ve středu večer se v centru Bratislavy strhla bitka mezi fotbalovými chuligány klubů Cracovia Krakow, Ajax Amsterdam a Levski Sofia. Při potyčkách demolovali zařízení restaurací na Ventúrské ulici a v okolí. Policie zadržela 107 lidí, 41 Poláků, 15 Holanďanů a 51 Bulharů.

Podle svědků lítaly na místě židle a bylo vidět oheň. Do centra slovenského hlavního města byli přivoláni záchranáři, hasiči a policejní těžkooděnci. Historické centrum města bylo uzavřeno.

Spoušť v centru města

Foto: tvnoviny.sk

Podle informací na sociálních sítích se fotbaloví chuligáni z obou táborů domluvili na bitce předem. Fanoušci Krakova si podle těchto informací přivolali na pomoc také tvrdé jádro fanoušků Ajaxu Amsterdam, kteří se bitky rovněž zúčastnili.

Cracovia Krakow hrála ve čtvrtek utkání Evropské ligy v Dunajské Stredě a Levski nastoupil ve stejný den v Ružomberku proti místnímu klubu. Levski Sofia zvítězila 2:0 nad MFK Ružomberok a v Dunajské Stredě to byla remíza mezi Cracovií a domácím klubem 1:1.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků