Hlavní obsah
Předseda Směru-SD Robert Fico Foto: Reuters

Fico vyzval Pellegriniho, aby se vzdal funkce místopředsedy parlamentu

Předseda nejsilnější slovenské opoziční strany Směr-sociální demokracie Robert Fico vyzval expremiéra Petra Pellegriniho, aby opustil funkci místopředsedy slovenského parlamentu. Reagoval tak na avizovaný odchod Pellegriniho a dalších deseti členů Směru ze strany.

Předseda Směru-SD Robert Fico Foto: Reuters
Fico vyzval Pellegriniho, aby se vzdal funkce místopředsedy parlamentu

Odchod jedenácti poslanců ze Směru opakovaně označil za zradu. „Je to totální rozbití levice na Slovensku. Národ má rád zradu, ale nenávidí zrádce,“ řekl Fico na páteční tiskové konferenci. Předseda strany vidí dva motivy jejich odchodu ze strany.

„Buď je to úmyslné rozbíjení levice a to oni musí říct, komu slouží a kdo za nimi stojí, nebo došlo k obrovským hodnotovým rozdílům v sociálních a etických otázkách,“ uvedl Fico.

Měli funkce zadarmo, nevděčníci

Předseda Směru připomněl, že odcházející poslanci zastávali významné funkce a mohli za to vděčit Směru. „Dostávali je zdarma. Měli takový kariérní růst, jaký jen chtěli,“ dodal šéf Směru. Fico zdůraznil, že připravuje velkou změnu v modelu vedení strany a osloví především třicátníky.

Bývalý slovenský premiér Pellegrini zatím na Ficovu výzvu nereagoval. Skupina „jeho” poslanců, kteří spolu s ním vystoupili ze Směru, pouze oznámila, že „učiní kroky k ukončení členství ve Směru a jsou připraveni adekvátně reagovat na změněné politické poměry.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků