Hlavní obsah
Premiér slovenské vlády Robert Fico s českým expremiérem a uchazečem o Hrad Milošem Zemanem Foto: Jiří Ovčáček, Novinky

Fico promluvil k ČSSD a spěchal za Zemanem na Slovensko

Slovenský premiér Robert Fico (SMER - SD) v sobotu promluvil na programové konferenci ČSSD v Hradci Králové, aby se vzápětí vrátil zpět na Slovensko, kde se v Trenčianských Teplicích sešel s expremiérem a uchazečem o Hrad Milošem Zemanem.

Premiér slovenské vlády Robert Fico s českým expremiérem a uchazečem o Hrad Milošem Zemanem Foto: Jiří Ovčáček, Novinky
Fico promluvil k ČSSD a spěchal za Zemanem na Slovensko

Neformální schůzka Fica se Zemanem trvala zhruba hodinu a čtvrt. Politici se sešli v Trenčianských Teplicích, kde právě v sobotu začíná mezinárodní filmový festival Artfilmfest. Zahájení se Zeman rozhodl také zúčastnit.

„Vzhledem k tomu, že Robert Fico byl u mě v minulosti dvakrát na chalupě na Vysočině, tak jsem považoval za vhodné oplatit mu jeho návštěvu na jeho pozvání. A spojil jsem tuto návštěvu s filmovým festivalem, protože se těším na poslední film Woodyho Allena Do Říma s láskou,“ řekl Zeman po schůzce s Ficem. Právě Allenův nový film zvolili organizátoři festivalu k zahájení akce.

Zeman nechtěl hovořit o podrobnostech schůzky, uvedl ale, že s Ficem probral zevrubně politiku domácí i tu slovenskou. „Bavili jsme se o české i slovenské politice a nevynechali jsme jediné důležité téma,“ řekl expremiér na dotaz Novinek, zda přišla řeč na politiku včetně přímé volby prezidenta, které se zúčastní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků