Hlavní obsah
Foto: koláž Novinky.cz

FBI zkoumá datové stopy teroristů z Bruselu

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) na žádost belgických kolegů analyzuje data z notebooků i mobilních telefonů džihádistů použitých při přípravě atentátů v Bruselu. Belgické úřady zaslaly do USA kopie dat jak z mobilů, tak pevných disků laptopů.

Foto: koláž Novinky.cz
FBI zkoumá datové stopy teroristů z Bruselu

Televize RTL ve středu sdělila, že notebook nalezený v bytě v ulici Rue Max Roos v bruselské čtvrti Schaerbeek obsahoval zašifrované informace o přístupu k sídlu belgického premiéra a k velvyslanectví USA.

„Při dešifrování těchto dat Belgičanům pomohla FBI,“ dodala RTL. [celá zpráva]

Policie bude moci provádět razie bez omezení

Výbor pro boj s terorismem belgického parlamentu ve středu schválil návrh zákona, který umožní v případě podezření ze spáchání závažného trestného činu vykonávat domovní prohlídky bez časového omezení.

Televize RTBF připomněla, že současné zákony zakazují razie v nočních hodinách – od 21.00 do 05.00 hodin s výjimkou případů drogové kriminality. Časové omezení zabránilo provést prohlídky v bruselské čtvrti Molenbeek v době, kdy se tam po atentátech v Paříži skrýval Salah Abdeslam, jediný žijící přímý pachatel.

Atentátník se vydával za fotbalistu

Khalid Bakraoui, který se vyhodil do vzduchu na stanici metra Maelbeek, používal identitu fotbalového internacionála Ibrahima Maaroufiho (27). Podle RTBF není jasné, jak se dostaly dokumenty fotbalisty, rodáka marockého původu, do rukou teroristy. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků