Hlavní obsah
Europoslankyně za německé Zelené Ska Kellerová Foto: Profimedia.cz

Europoslankyně chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vesnice

Celé syrské vesnice by chtěla do zemí ve východní části Evropské unie přesídlit německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová. Mohlo by to usnadnit integraci uprchlíků, uvedla v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung. Kellerová, která je spolupředsedkyní frakce zelených stran v Evropském parlamentu, rovněž kritizovala Česko, Polsko a Maďarsko za jejich odmítání kvót na uprchlíky.

Europoslankyně za německé Zelené Ska Kellerová Foto: Profimedia.cz
Europoslankyně chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vesnice

Kellerová navrhla, aby se například do Lotyšska neposílali jednotliví uprchlíci, ale vždy celé vesnice. „Ten nápad se syrskou vesnicí je jednou z možností, která by se dala využít. Například v případě, když uprchlíci nechtějí jít do některé země, protože v ní nejsou žádní jiní uprchlíci,“ uvedla Kellerová. „Lidé chodí rádi tam, kde už jsou jejich krajané, to činí integraci a přijetí jednodušší,“ dodala.

„Neochota Česka a dalších států přijímat migranty je porušením zákona EU. To je důvod, proč Evropská komise zahájila proces proti těmto zemím pro porušení smlouvy EU,” uvedla politička v rozsáhlém rozhovoru pro list Neue Osnabrücker Zeitung, aniž by jmenovala další země, jichž se to týká.

Evropská komise zahájila minulý týden řízení vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování programu přerozdělování migrantů nacházejících se v Itálii a Řecku. [celá zpráva]

Zbrojit, když se země nevyhrabaly z krize? Absurdní

Kellerová se dále věnovala také politice amerického prezidenta Donalda Trumpa, zejména ohledně NATO či stažení USA z pařížské dohody o klimatu.

Ideu jednotných evropských obranných sil, na které už EU vyčlenila miliardu eur, odmítla s poukazem na to, že v době, kdy se některé evropské země ještě nezotavily z krize, by EU neměla brát peníze z potřebných projektů a přidělovat je na zbrojení. „To je absurdní,” řekla.

Vyslovila se také proto, aby se Evropská komise postupně změnila v druh evropské vlády, zdůraznila však, že je nutné, aby se v ní cítily zastoupené všechny země. Zmenšení EK však považuje za dobré, aby byla efektivnější a političtější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků