Hlavní obsah
 

Dvě stovky lidí v Bratislavě žádaly odchod plagiátorů z politiky

Na bratislavském Náměstí Slovenského národního povstání se v pátek konal protest proti plagiátorům v politice. Akce nesla název Za odpochodování plagiátorů z politiky a zúčastnilo se jí zhruba 200 lidí.

 
Dvě stovky lidí v Bratislavě žádaly odchod plagiátorů z politiky

Protest byl reakcí na kauzu kolem diplomové práce předsedy parlamentu Borise Kollára (hnutí Jsme rodina) a účastníci akce žádali jeho odchod z funkce. Kollár měl totiž část diplomové práce opsat.

„Po volbách jsme očekávali změnu politické kultury. Místo toho jsme opět svědky případů, kdy politici získali tituly nečestným způsobem a odmítají z toho vyvodit zodpovědnost,“ uvedli organizátoři protestu na sociální síti. „Premiér Matovič nic nepochopil a pokračuje v bagatelizovaní závažných přešlapů, za které v zahraničí běžně padají hlavy,“ dodali organizátoři.

Protestovali i studenti

K protestu se připojili také studenti, kteří se vyslovili proti tomu, aby politici získávali tituly tímto způsobem. „Na své diplomové práci jsem poctivě pracoval a plagiátoři z řad politiků moje vzdělání degradují. Když někdo podvádí ve své diplomové práci, co od něj můžeme očekávat v politice?“ klade si otázku Igor z Bratislavy.

„Kollár, Matovič a další členové současné vládní koalice v minulosti kritizovali tehdejšího předsedu parlamentu Andreje Danka za to, že se ve své rigorózní práci dopustil plagiátorství. Teď vychází najevo, že také Kollár se dopustil podvodu, a odmítá odstoupit z funkce. Ve volbách jsme volili změnu, ale nic se nezměnilo,“ dodala zklamaně Eva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků