Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dvě parašutistky nepřežily přistání v Baltském moři

Čtyři parašutisty - dva muže a dvě ženy - v pondělí silný vítr zavál od polského pobřeží do Baltského moře. Oba muži se dostali na břeh vlastními silami, ale ženy se nepodařilo zachránit, uvedla polská televize TVN 24.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dvě parašutistky nepřežily přistání v Baltském moři

"Po osmé hodině večer jsme dostali hlášení, že čtyři parašutisty, létající nad městem Kolobrzeg, odnesl vítr a dopadli do moře," řekl mluvčí hasičů Tomasz Kubiak. "Muži se dostali z vody sami, po obou ženách se pátralo. Záchranáři je po nalezení a vytažení z vody předali zdravotníkům, ale po téměř hodinovém oživování lékař konstatoval smrt obou žen," dodal.

Podle listu Gazeta Wyborcza je možné, že došlo ke špatnému vysazení parašutistů z letadla startujícího z polního letiště, které je využíváno jen během letní sezony různými aerokluby z celé země.

Zvláště v situaci, kdy parašutisté mají přistát na pláži, je podle expertů důležité dbát na sílu a směr větru, aby parašutisté nepřistávali do moře, kde je krajně obtížné udržet se s těžkým vybavením na hladině. Každopádně by takovým skokům měla asistovat motorová loď, aby v případě potřeby mohla parašutistům pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků