Hlavní obsah
Německá policie pátrá po iráckém běženci, který zabil a znásilnil 14letou dívku. Foto: Policie Hesensko

Dva migranti měli v Německu znásilnit a zavraždit 14letou dívku, jeden i s rodinou zmizel

Německá policie pátrá po dvacetiletém Iráčanovi Ali B., kterého podezřívá z podílu na znásilnění a vraždě 14leté Susanny z Mohuče. Dalšího podezřelého, 35letého kurdského žadatele o azyl, policisté ve středu večer zadrželi, napsal server týdeníku Focus. Dívka byla pohřešovaná od 22. května, její tělo se našlo ve středu ve Wiesbadenu.

Německá policie pátrá po iráckém běženci, který zabil a znásilnil 14letou dívku. Foto: Policie Hesensko
Dva migranti měli v Německu znásilnit a zavraždit 14letou dívku, jeden i s rodinou zmizel

Vyšetřovatelé uvedli, že se dívka stala obětí násilí krátce po svém zmizení. Příčinou její smrti bylo "použití násilí na krku". Susanna se stala obětí "sexuálního a násilného zločinu".

Podle policie zemřela jinde, než byla nalezena její mrtvola. Tělo bylo v těžko přístupném terénu v okrajové čtvrti Wiesbadenu.

Soud by měl o vazbě pro podezřelého Kurda rozhodnout ještě během čtvrtka. Muž přišel do Německa loni na jaře. Další podrobnosti o něm policisté nesdělili.

Druhý podezřelý – Iráčan Ali B. je podle policistů na útěku. Mladík přišel do Německa během velké migrační vlny v říjnu roku 2015 po klasické „balkánské trase“, tedy přes Turecko a Řecko. V březnu 2016 přišel do Wiesbadenu, uvedl Stefan Müller, policejní prezident.

Mladík žil spolu se svou rodinou (otec, matka a šest dětí) v ubytovně pro žadatele o azyl ve Wiesbadenu-Erbenheimu. Tu ovšem minulý týden ve čtvrtek všichni opustili.

Známá firma

Policie podezřelého Iráčana dobře znala. Vyšetřovala ho nejen kvůli různým rvačkám, loupežím a útokům na ženy, letos na jaře figuroval jako jeden z hlavních podezřelých v případu znásilnění jedenáctileté dívky v ubytovně pro azylanty. Případ není uzavřen, stále se vyšetřuje.

Ali B. se měl údajně podle posledních informací objevit s celou rodinou v Düsseldorfu a odtamtud měl přes Istanbul odletět do iráckého Irbílu. Pomoci mu přitom měly falešné dokumenty, uvedl Müller. Skupina měla i jakési propustky, které jí údajně vydal irácký velvyslanec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků