Hlavní obsah
Dieter Althaus Foto: Stringer/Files , Reuters

Durynský premiér dostal za smrt slovenské lyžařky pokutu

Rakouský soud v úterý potrestal premiéra německé spolkové země Durynska Dietera Althause za zabití z nedbalosti pokutou 33 300 eur (930 000 korun). Vedle toho musí podle agentury APA zaplatit 5000 eur (140 000 korun) manželovi lyžařky slovenského původu, které při lyžování v rakouských Alpách na Nový rok způsobil smrtelné zranění.

Dieter Althaus Foto: Stringer/Files , Reuters
Durynský premiér dostal za smrt slovenské lyžařky pokutu

Padesátiletý Althaus, který se po nehodě zotavuje z těžkých poranění hlavy a přelíčení se nezúčastnil, se podle svých právníků proti rozsudku odvolávat nebude. Hrozil mu až roční trest vězení. Státní zástupce ještě neoznámil, jestli se odvolá. Pokud ano, musí tak učinit do tří dnů.

Soud ve štýrském Irdningu uznal tvrzení obžaloby, že Althaus vjel na sjezdovce do dráhy rodilé Slovence Beatě Christandlové. Durynský premiér již dříve uvedl, že si na průběh nešťastné události nepamatuje. Přijal ale za její smrt plnou odpovědnost.

Jedenačtyřicetiletá rodilá Slovenka trávila zimní dovolenou se svým rakouským manželem v jeho vlasti. S německým politikem se srazila ve štýrském lyžařském středisku Riesneralm v místě křížení dvou sjezdovek. Po střetu Christandlová podlehla svým zraněním při převozu vrtulníkem do nemocnice. Althaus měl na rozdíl od oběti na hlavě přilbu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků