Hlavní obsah

Do Džungle v Calais vtrhli policejní těžkooděnci a začali ji definitivně vyklízet

Ve francouzském přístavním městě Calais v pondělí začala poslední fáze odklízení běženeckého tábora přezdívaného Džungle. Očekává se, že odvoz nejméně 6500 lidí a bourání a odklízení jejich příbytků potrvá několik dnů.

Do Džungle v Calais vtrhli policejní těžkooděnci a začali ji definitivně vyklízet

Do tábora ještě před rozedněním dorazilo okolo 1200 policistů a úředníků, první autobus s běženci odjel krátce před devátou hodinou.

Někteří migranti v Džungli strávili i několik let. Proti plánovanému vyklizení tábora znovu protestovali v neděli večer. Běženci zapalovali ohně a na policisty házeli kamení. Policie vzbouřence rozehnala slzným plynem. [celá zpráva]

Francouzské úřady původně plánovaly začít s vyklízením tábořiště už minulý týden, ale nestačily dokončit evidenci všech dětí a mladistvých.

Migranti v Calais čekají na autobusy, které je rozvezou do ubytoven.

Foto: ČTK/AP

Chtějí do Británie

Běženci, kteří usilují o to dostat se přes moře do Velké Británie, budou rozvezeni do jiných ubytovacích středisek. Ne všichni migranti ale s převozem do jiného zařízení souhlasí. Stanice France 24 uvedla, že někteří se netají tím, že do autobusů nenastoupí a vybudují si nový tábor opodál.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Stovky migrantů v Calais čekají na evakuaci

Video: Reuters

„Jsem nezletilý. Chci se dostat do Británie, autobus mě nezajímá,“ řekl etiopský mladík Muhammad.

Běženci v Calais

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Velká Británie už dříve uvedla, že z Francie přijme především děti, které jsou bez doprovodu. Je jich odhadem 1300, informovala BBC. První skupina už na britské ostrovy přicestovala.

Postavili si nový tábor

Jak také před týdnem upozornila televize SkyNews, někteří běženci v Calais na nástup úřadů nečekali a z Džungle odešli hlouběji do vnitrozemí, kde si postavili nový tábor. Odtud se nadále snaží proniknout do kamiónů směřujících k tunelu pod Lamanšským průlivem a do Anglie. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků