Hlavní obsah
Tato tanková kolona povstalců byla vyfocena u Doněcku o víkendu. Foto: ČTK/AP

Do Doněcku míří další tanky

K východoukrajinskému Doněcku se po tvrdých víkendových bojích mezi vojáky a separatisty stahují další vojenské kolony, v nichž nechybí tanky. Kyjev tvrdí, že jsou to ruští vojáci, rebelové to popírají. Uvedla to v pondělí agentura AFP.

Tato tanková kolona povstalců byla vyfocena u Doněcku o víkendu. Foto: ČTK/AP
Do Doněcku míří další tanky

Agentura nově informovala o šesti tancích a dvou obrněných transportérech u Šachtarsku a 14 nákladních vozech s houfnicemi v Makijivce. Odtamtud byly už o víkendu spatřeny čtyři desítky nákladních a cisternových automobilů, z nichž několik táhlo dělo a byli na nich muži v zelených uniformách bez označení.

Obrněné vozidlo separatistů

Foto: ČTK/AP

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V Doněcku se tvrdě bojovalo celý víkend a střelba neustala ani v noci na pondělí. Ostrý boj pokračuje zejména u doněckého letiště. Intenzivní střety jsou hlášeny také z nedalekého Debalceva.

Tanky jižně od Doněcku

Podle ukrajinské vlády posiluje povstalce ruská armáda. Kyjev už v pátek ohlásil přejezd ruské kolony s třicítkou tanků, houfnic a vojáky přes ukrajinské hranice, tuto informaci však nepotvrdily ani Spojené státy, ani NATO a Rusko zprávu popřelo. Separatisté tvrdí, že jejich řady pouze posílily zálohy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků