Hlavní obsah
Gérard Depardieu Foto: Rasul Yarichev, Reuters

Depardieu nesmí pět let na Ukrajinu

Ukrajina podle tamních médií zakázala francouzskému herci Gérardu Depardieuovi vstup na své území, a to na dobu pěti let. Uvedla to agentura AP.

Gérard Depardieu Foto: Rasul Yarichev, Reuters
Depardieu nesmí pět let na Ukrajinu

Ukrajinský zpravodajský web Apostrof v úterý zveřejnil dokument, který má být dopisem ukrajinské civilní rozvědky SBU, ve kterém se uvádí, že 66letý Depardieu zákaz vstupu na Ukrajinu dostal „v zájmu zajištění bezpečnosti státu“.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Depardieu si vyzvedl ruský pas přímo u Putina

Video: Reuters

Agentura Interfax pak citovala mluvčí tajné služby Elenu Gitlanskou, podle níž opatření přišlo z podnětu ministerstva kultury. To před časem přišlo s návrhem na seznam herců, hudebníků a dalších umělců, které považuje za hrozbu pro národní bezpečnost.

Depardieu pozornost ukrajinských úřadů nedávno přitáhl, když podpořil ruskou anexi Krymského poloostrova z jara 2014. V květnu také prohlásil, že je připravený zemřít za Rusko. [celá zpráva]

Otevřeným přátelstvím s ruským prezidentem a podporou jeho politiky pobuřuje Ukrajinu i některé západní politiky. Například loni herce citovala lotyšská média, když na filmovém festivalu v Rize prohlásil: „Miluji Rusko a Ukrajinu, která je součástí Ruska.“

Depardieu získal v roce 2013 ruské občanství, když se chtěl vyhnout placení vysokých daní ve své rodné Francii. Takový daňový zákon tam ale nakonec neschválili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků