Hlavní obsah
Budova Scotland Yardu v Londýně Foto: Profimedia.cz

Další celebrity zadrží kvůli sexuálnímu skandálu moderátora BBC Savileho

Britská policie, která vyšetřuje rozsáhlý případ zneužívání nezletilých ze strany moderátora BBC Jimmyho Savileho, má na seznamu podezřelých již 25 celebrit, většinou z okruhu rádia a televize. Podle listu Daily Mail jich může být na přelomu roku šest zadrženo k pěti již zajištěným.

Budova Scotland Yardu v Londýně Foto: Profimedia.cz
Další celebrity zadrží kvůli sexuálnímu skandálu moderátora BBC Savileho

Policisté nasazení do operace Yewtree uvedli, že mnohé oběti už nebyly schopné identifikovat, kdo je zneužil. V nejméně v tuctu případu mají policisté ale dost důkazů, aby mohly rozhlasové a televizní celebrity zadržet.

Podle policistů má operace Yewtree tři vrstvy. První se týká samotného moderátora a přímých obvinění proti němu. Druhá se týká sexuálního násilí, kterého se Savile dopustil spolu s dalšími lidmi, například v zákulisí nebo na večírcích, jichž se účastnili jeho spolupracovníci nebo pop hvězdy.

Jimmi Savile na archivním snímku

Foto: Paul Hackett, Reuters

Třetí vrstva je zaměřena na zneužívání, které nemá nic společného se Savillem. Mezi šesti podezřelými, kteří už byli vyslechnuti, je i mediální mág Max Clifford, který se stal ve čtvrtek pátým zadrženým.

Už v listopadu byl zadržen a později propuštěn na kauci 67letý DJ Dave Lee Travis. Na kauci byli propuštěni i bývalý producent BBC, dnes už 75letý Wilfed De´ath, odsouzený pedofil a glamrockový zpěvák 68letý Gary Glitter, který se měl účastnit divokých orgií se Savilem, a o rok starší komik Freddie Star. Všichni ale popírají, že by porušili zákon.

Podle Scotland Yardu se vyslýchá na 450 potenciálních obětí. Většina z nich uvedla, že je zneužil přímo Savile. Celkem ale zneužití uvedli 25 jmen známých osobností, které je údajně zneužili. Podle listu Sunday Times se některá další jména opakovala, některá i šestkrát.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků