Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Chudá Španělka nabídla k prodeji své orgány, aby měla na živobytí

Nemajetná Španělka nabídla na internetu k prodeji své tělesné orgány, aby měla peníze na bydlení a na důstojný život se svou dcerou. Informoval o tom v úterý server francouzského deníku Le Parisien. Dosud se prý nepřihlásil žádný zájemce.

Foto: Profimedia.cz
Chudá Španělka nabídla k prodeji své orgány, aby měla na živobytí

Rozvedená 44letá obyvatelka Valencie je připravena se vzdát všeho, co není nezbytné k jejímu přežití, například jedné z ledvin a části jater či plic. Ve Španělsku je něco podobného trestné, tak se prý již domluvila s doktorem v nezávislé španělské enklávě Mellila na severu Maroka.

Žena je dlouhodobě nezaměstnaná a hrozí jí vystěhování z bytu. Sociální dávky ve výši 460 eur měsíčně nestačí ani na nájem. Svojí zoufalou nabídkou chce podle Le Parisienu také poukázat na ženské oběti domácího násilí, kterým prý také léta trpěla a které poškodilo její zdraví.

"Ve Španělsku někteří manželé zcela beztrestně zabíjejí své ženy. Ty, které přežijí, zůstávají opuštěny a bez ničeho. To je, jako by byly také zabity," tvrdí žena, jejíhož manžela soud zprostil viny, přestože v procesu bylo podle ní předloženo mnoho důkazů, že se k manželce choval násilně.

Španělsko prochází hlubokou ekonomickou krizí, kterou provází rekordní míra nezaměstnanosti kolem 25 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků