Hlavní obsah
Ivo Sanader Foto: Nicola Solic, Reuters

Chorvatského expremiéra zadrželi den po útěku z vlasti v Rakousku

V Rakousku zadrželi v pátek bývalého chorvatského premiéra Iva Sanadera, uvedla BBC. Ve čtvrtek na něj byl vydán mezinárodní zatykač kvůli korupci poté, co jej parlament zbavil imunity. Sanader ve čtvrtek ještě před hlasováním poslanců odjel ze země.

Ivo Sanader Foto: Nicola Solic, Reuters
Chorvatského expremiéra zadrželi den po útěku z vlasti v Rakousku

Soudce v Záhřebu uvalil ve čtvrtek večer na Sanadera třicetidenní vyšetřovací vazbu, odůvodněnou možností útěku. Tou dobou ale už byl bývalý premiér za hranicemi. Z Chorvatska odjel nejprve do Slovinska a pak do Rakouska.

Sanaderův advokát Mate Matić však zdůrazňuje, že jeho klient odjel jen na předem plánovanou služební cestu a do tří dnů se zase vrátí. [celá zpráva]

Sedmapadesátiletého Sanadera, jenž byl předsedou vlády do své rezignace loni v červenci, vyšetřuje parlamentní výbor v souvislosti s kontroverzním prodejem kontrolního podílu státní rafinerie INA maďarskému ropnému a plynárenskému koncernu MOL.

Sanader, který stál v čele vlády od roku 2003 do roku 2009, obvinění odmítá jako politicky motivované.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků