Hlavní obsah
Kondolence a květiny na letišti v Düsseldorfu Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Cestující ze zříceného airbusu pocházeli ze 16 zemí

Z celkem 16 zemí pocházelo 150 cestujících a členů posádky, kteří zahynuli při úterním leteckém neštěstí v Alpách na jihu Francie. S odvoláním na předběžný seznam podle národností to napsala agentura DPA. Na jih Francie mezitím ve čtvrtek dorazili příbuzní obětí.

Kondolence a květiny na letišti v Düsseldorfu Foto: Wolfgang Rattay, Reuters
Cestující ze zříceného airbusu pocházeli ze 16 zemí

Při havárii podle seznamu zahynulo 72 Němců a 50 Španělů. Po třech lidech zahynulo ze Spojených států, Británie, Kazachstánu a Argentiny, po dvou z Austrálie, Kolumbie, Mexika, Venezuely, Japonska a Íránu a po jednom z Nizozemska, Dánska, Belgie a Izraele.

Češi na seznamu nejsou.

Výška a let airbusu před katastrofou

Foto: ti, Právo

Soupis je sestaven na základě údajů německé nízkonákladové aerolinky Germanwings, jejíž stroj se zřítil, a prohlášení jednotlivých vlád, proto se údaje od těch původně zveřejněných liší. Rovněž není vyloučeno, že konečný seznam se od toho nynějšího může změnit. Je také možné, že někteří lidé měli dvojí občanství.

Příbuzní přicestovali na jih Francie

Na jih Francie ve čtvrtek dopoledne z Německa a Španělska přicestovali příbuzní obětí.

Na letišti v jihofrancouzském Marseille přistál letecký speciál s asi padesáti příbuznými, kteří odletěli z Düsseldorfu. Krátce poté přiletěl i spoj s pozůstalými z Barcelony. Na palubě byli psychologové a lékaři, kteří se o rodiny starají.

Odpoledne chce Germanwings podle DPA vypravit ještě další letoun pro příbuzné zahynulé šestičlenné posádky.

Související téma:

Airbus A320. Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

 

Rodiny budou pobývat v alpské obci Seyne-les-Alpes, která nyní slouží jako základna záchranářů. Na nedaleké místo tragédie ale nesmějí. "Není to možné, je to příliš nebezpečné," uvedly francouzské úřady. Místo pádu leží v těžko přístupném terénu, což komplikuje práci záchranářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků