Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Český turista zemřel ve Vysokých Tatrách, zřítil se z výšky 200 metrů

Český turista zemřel v sobotu ve Vysokých Tatrách poté, co nedaleko vrcholu Rysy spadl z výšky 200 metrů. Ani přes okamžitou pomoc se ho záchranářům nepodařilo zachránit.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Český turista zemřel ve Vysokých Tatrách, zřítil se z výšky 200 metrů

Horskou službu zavolali další čeští turisté krátce po poledni s tím, že muž spadl ze skály pod sedlem Váhy do doliny.

„Po pádu zůstal nehybně ležet ve sněhu, byl při vědomí, ale utrpěl vážné poranění hlavy a jeho stav byl vážný. Kvůli počasí nebylo možné využít k záchraně vrtulník,“ uvedla slovenská horská služba.

Zraněného muže se kamarádům podařilo dostat k Chatě pod Rysy, kde dostal první pomoc od záchranářů, kteří jako první dorazili na místo. Ti ho následně dopravili ve vážném stavu na nosítkách na Popradské pleso, kde čekala sanitka. Turista však během transportu zemřel.

„Navzdory maximálnímu úsilí se zraněného nepodařilo zachránit,“ uvedla horská služba.

Počasí je podle záchranářů v horách velmi špatné. Ve výšce 800 metrů fouká silný vítr o rychlosti až 130 km/h. V polohách nad 2000 metrů  je místy až půl metrová nafoukaná vrstva sněhu. Vyzývají proto turisty, aby nepřeceňovali své síly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků