Hlavní obsah
Torzo mostu nad obytnými domy v italském Janově Foto: Vigili del Fuoco, ČTK/AP

Českého řidiče, který s kamiónem spadl z mostu v Janově, propustili z nemocnice

Zraněný řidič kamiónu pražské dopravní společnosti SPED-IT Martin Kučera byl v úterý propuštěn z nemocnice v italském Janově. Večer by se měl vrátit do Prahy. Novinky o tom informoval jednatel společnosti Václav Zázvůrek.

Torzo mostu nad obytnými domy v italském Janově Foto: Vigili del Fuoco, ČTK/AP
Českého řidiče, který s kamiónem spadl z mostu v Janově, propustili z nemocnice

„Vrátí se před půlnocí, zítra postoupí veškerá vyšetření,” řekl Novinkám Zázvůrek.

Kamión spadl v úterý z Morandiho mostu na frekventované dálnici na severu Itálie poté, co se část mostu zřítila. Při neštěstí zemřelo 43 lidí.

Řidič má zlomených pět žeber a pohmožděné plíce. „Jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil. Už chodí. Jen při kašli ho bolí hrudník,” uvedl Zázvůrek. [celá zpráva]

Kamión se zřítil z výšky 45 metrů. Zázvůrek už dříve uvedl, že řidiče zachránil bezpečnostní pás a také to, že šlo o nový kamión. Řidič měl i štěstí, že se mu asi včas odpojil návěs. Odhadovaná škoda na soupravě je zhruba 2,5 miliónu korun. Řidič, který u firmy pracuje osm let, vezl zboží na vykládku poblíž Janova.

Správce mostu pochybení odmítá

Při pádu dálničního mostu zahynulo 43 lidí. Zodpovědnost za pád mostu má určit vyšetřování, tragédie však způsobila v Itálii obrovskou vlnu rozhořčení, která se obrátila proti vládním úřadům i provozovateli dálnice, firmě Autostrade per l’Italia. Její představitelé ale jakoukoli vinu na neštěstí odmítli, vláda však už zahájila řízení s cílem odebrat firmě koncesi. [celá zpráva]

Italská vláda plánuje po pádu dálničního mostu v Janově zevrubné kontroly veřejných staveb po celé zemi. Kontroly se budou týkat silnic, mostů, ale i veřejných budov, jako jsou například úřady či školy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků