Hlavní obsah
 

Čelní srážka vlaků v Rakousku si vyžádala přes 40 zraněných

Celkem 41 zraněných, z toho pět vážně, si v pondělí v 8:45 vyžádala čelní srážka rychlostních vlaků ve Vídni, uvedl list Die Prese. Soupravy se srazily ve vídeňské městské části Penzing. Příčina neštěstí se podle rakouské železniční společnosti ÖBB vyšetřuje, spekuluje se ale o poruše výhybky.

 
Čelní srážka vlaků v Rakousku si vyžádala přes 40 zraněných

Srazily se dva příměstské vlaky trasy S45, řekla mluvčí železnic Sarah Nettelová. Takzvaná západní trať byla uzavřena až po západní předměstí rakouské metropole Hütteldorf.

Vlaky se srazily čelně

Foto: Heinz-peter Bader, Reuters

Obě soupravy byly obsazeny, jelo v nich sto až dvě stě lidí. K transportu těžce zraněných do nemocnice byly nasazeny dva vrtulníky. Mezi vážně zraněnými je i strojvůdce a jeho spolupracovník. Vrtulníkem byly do nemocnice přepraveni i 25letá žena a 54letý muž a žena, u níž nebyl uveden věk, všichni s těžkými zraněními. Na místě zasahovalo na 50 záchranářů.

Záchranáři vynáčejí jednu ze zraněných osob.

Foto: Heinz-peter Bader, Reuters

Jedna osoba zůstala podle záchranářů zaklíněna v troskách. Tu se podařilo vyprostit až v 10:30. Mnoho cestujících utrpělo šok, informoval rakouský autoklub ÖAMTC, jenž v Rakousku zajišťuje záchranářské práce při dopravních neštěstích.

Záchranáři na místě srážky vlaků

Foto: Hans Punz, ČTK/AP

Jednou z možných příčin nehody je porucha výhybky. Vyloučena není ani lidská chyba.

Zničený interiér přední části soupravy

Foto: Heinz-peter Bader, Reuters

Pohled na zaklíněné soupravy

Foto: Hans Punz, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků