Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Čech ve Švýcarsku přepadl banku, dopadli ho v hospodě u piva

Pětapadesátiletý Čech ve čtvrtek ve švýcarském městě Chur vylekal klienty banky, kam vtrhl s plynovou pistolí, ze které vystřelil do vzduchu. Nikoho nezranil a z banky si odnesl několik desítek tisíc franků. Policisté ho brzy zadrželi v nedaleké hospodě, kde v klidu popíjel pivo, informoval švýcarský deník Tages-Anzeiger.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Čech ve Švýcarsku přepadl banku, dopadli ho v hospodě u piva

"Choval se úplně normálně a objednal si pivo. Řekl také, že má hlad a že by si dal řízek. Nabídla jsem mu croissant, nebo koláč, ale zůstal u piva," popsala události po přepadení banky majitelka restaurace.

Podle policie vtrhl muž do místní banky krátce po deváté hodině ráno. Dvakrát vystřelil z plynové pistole, s níž ale přitom na nikoho nemířil. Poté si z banky odnesl několik desítek tisíc franků. Dopaden byl asi po půl hodině díky upozornění svědků.

Posloužil k reklamě

Majitelka restaurace, kam si Čech i s lupem šel dát pivo, události pohotově využila k reklamě. Na dveře vyvěsila ceduli s nápisem: "Nemusíte vykrádat banku, abyste si u nás mohli dát pivo."

Místnímu deníku si ale postěžovala, že lupič nakonec odešel bez placení a že jí dluží šest franků (asi 140 korun).

Chur je hlavní město německojazyčného kantonu Graubünden. Narodil se zde slavný výtvarník Hans Rudolf Giger, tvůrce Vetřelce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků