Hlavní obsah
Starý most přes Neretvu v Mostaru Foto: Profimedia.cz

Čech se před skokem z mostu v Mostaru měl poradit s experty, mohl by žít

Čech, který v neděli večer skočil ze Starého mostu v Mostaru a jehož mrtvé tělo bylo nalezeno ve čtvrtek, nikoho neinformoval o svém záměru. Kdyby se obrátil na experty, mohl stále žít. Jak upozornil bosenský list Oslobodjenje, ve městě působí klub profesionálních skokanů, kteří dokáží poradit, jak z mostu skočit, aniž by člověk ohrozil vlastní život.

Starý most přes Neretvu v Mostaru Foto: Profimedia.cz
Čech se před skokem z mostu v Mostaru měl poradit s experty, mohl by žít

„(Mladík) přišel v neděli večer na most a skočil. Kdyby nám tady v klubu řekl, že to chce udělat, pak bychom ho na to připravili. Také bychom tam byli. Čekali bychom na něj pod mostem, abychom mohli zasáhnout v případě jakékoliv nehody. To se nicméně nestalo,“ řekl listu člen klubu Ermin Sarić.

Popsal také, jak klub pomohl mladému Australanovi, který chtěl absolvovat riskantní krok: „Uspořádali jsme několik školení, připravili jsme ho na skok a nebyl žádný problém. Když skáčete amatérsky, musíte mít náš souhlas a musíte projít základní přípravou. To pomáhá vyhnout se zraněním a (smrtelným) nehodám, jako se to stalo v neděli.“ [celá zpráva]

List připomněl, že délka skoku kolísá v závislosti na výšce hladiny Neretvy mezi 20 a 25 metry. Tělo tedy dopadá na hladinu ve velké rychlosti, takže je snadno možné vyrazit si dech nebo způsobit zlomeniny končetin či mdloby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků